(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 04:13

moto 125 cc

(Nr 2410144)

Marka i model:

KEEWAY - TX 125

Waga w kg (łączna):

135.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 374.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Logrono, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cervera, 25200, Hiszpania

Termin elastyczny