(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto acuatica (Nr 4719132)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 276.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” figuruje wiele różnego rodzaju pojazdów żeglujących. Zaczynając od niedużych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy przewozie jachtów, szczególnie tych większych, znaczącą sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi mieć świadomość czy ładunek przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca musi posiadać w samochodzie aparat typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - niezależnie od jej gatunku - istotne jest zabrać jak najwięcej przedmiotów luźnych, a te które zostaną przypiąć tak, aby się nie ruszały. Trzeba posiadać wiedzę, że rzeczy luźne mogą zniszczyć żaglówkę w jakimś stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki zwykle zależy od ciężaru, gabarytów jak i odcinka do pokonania. Gdy samemu nie możemy przewieźć jacht, proponujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ogłoszenie, a w parę sekund informacja dotrze do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą wypisany ładunek i zgłoszą swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu posiada się wgląd do dużej liczby ofert rozmaitych firm przewozowych. Czym szczegółowiej jest przedstawiony transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 zł/km. Cena łodzi motorowej standardowego rozmiaru, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to zazwyczaj zakres od 2,5 do 3 złotych za kilometr.