(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto agua con remomque (Nr 5058406)

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

1.60

Wysokość [m]:

1.65

Waga w kg (łączna):

500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 655.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Eivissa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, La Rioja, Logrono

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się wiele różnych pojazdów żeglujących. Zaczynając od niedużych, jak: rowery wodne, motorówki, czy też większych jak: jachty. Przy przewozie łodzi, w głównej mierze tych dużych, fundamentalną kwestią jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy transport przewyższy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, kierowca ma obowiązek mieć w pojeździe aparaturę typu: viaBox.

W trakcie transportu łodzi - niezależnie od jej gatunku - wskazane jest uprzątnąć jak największą ilość elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną przypiąć w taki sposób, żeby się nie przemieszczały. Warto mieć wiedzę, że rzeczy przemieszczające się mogą uszkodzić łódź w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też jachtu głównie zależy od ciężaru, wielkości i odcinka do pokonania. Kiedy samodzielnie nie możemy przetransportować łódź, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w parę sekund wiadomość dotrze do tysiąca firm transportowych, które przejrzą wypisany transport oraz przedstawią swoje oferty. W ten sposób w jednym miejscu posiada się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dogłębniej będzie opisany transport, tym dokładniejsza będzie podana cena takiego przewozu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w przedziale 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki typowego rozmiaru, przeważnie zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena dużego jachtu - to przeważnie widełki od 2,5 do 3 złotych za kilometr.