(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 04:39

Moto BMW R 1100

(Nr 3003980)
Moto BMW R 1100

Marka i model:

BMW R 1100

Waga w kg (łączna):

214.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 529.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 30 sie 2018 do 3 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Alicante/Alacant, 03003, Hiszpania

Termin elastyczny