(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 23:33

Moto derbi rambla 125

(Nr 2333588)
Moto derbi rambla 125

Marka i model:

Derbi rambla 125

Waga w kg (łączna):

144.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 552.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny