(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto Guzzi Bellagio (Nr 6693241)

Moto Guzzi Bellagio
Waga
Sztuk
Moto Guzzi Bellagio
Długość
227 cm
224 kg
1
Łączna waga:
224 kg
Dystans
2823 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Norwich

Od 22 mar 2021 do 12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Moskwa, Moskwa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.