Moto Guzzi California 1400 Custom (Nr 7158366)

Moto Guzzi California 1400 Custom
Waga
Sztuk
Moto Guzzi California 1400 Custom
Długość
245 cm
321 kg
1
Łączna waga:
321 kg
Dystans
3430 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 25 cze 2021 do 1 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.