Moto Guzzi California EV (Nr 7157367)

Moto Guzzi California EV
Waga
Sztuk
Moto Guzzi California EV
Długość
238 cm
251 kg
1
Łączna waga:
251 kg
Dystans
3430 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 27 cze 2021 do 11 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.