Moto Guzzi California EV x 1, Kawasaki Z750 x 1, Suzuki GSR750 x 1 (Nr 7559149)

Moto Guzzi California EV x 1, Kawasaki Z750 x 1, Suzuki GSR750 x 1
Waga
Sztuk
Moto Guzzi California EV
Długość
238 cm
251 kg
1
Kawasaki Z750
Długość
210 cm
226 kg
1
Suzuki GSR750
Długość
212 cm
211 kg
1
Łączna waga:
688 kg
Dystans
1563 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Peacehaven

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Dolna Austria, Sollenau

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.