Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX 4V (Nr 6648460)

Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX 4V
Waga Sztuk:
Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX 4V
Długość
225 cm
259 kg
1
Łączna waga: 259 kg
Dystans 1886 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

3 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Viterbo

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.