Moto Guzzi V7 Special (Nr 7658902)

Moto Guzzi V7 Special
Waga
Sztuk
Moto Guzzi V7 Special
Długość
219 cm
182 kg
1
Łączna waga:
182 kg
Dystans
1767 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cadaqués

19 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.