Moto Guzzi V85 TT (Nr 6283637)

Moto Guzzi V85 TT

Marka i model:

Moto Guzzi V85 TT

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2497.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Norden

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.