(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Moto Guzzi V85TT (Nr 5710278)

Moto Guzzi V85TT

Marka i model:

Moto Guzzi V85TT

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 192.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Turek

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.