moto guzzi V85TT (Nr 7516651)

moto guzzi V85TT
Waga
Sztuk
moto guzzi V85TT
Długość
300 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
2571 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 29 lip 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallin

Od 1 sie 2021 do 4 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.