(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 21:29

Moto Harley davidson sporster (Nr 2756708)

Moto Harley davidson sporster

Marka i model:

Harley davidson sporster

Waga w kg (łączna):

245.00

Budżet zlecenia [€]:

135

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 652.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Marbella, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alcácer, 46290, Hiszpania

Termin elastyczny