(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-27 18:30

Moto honda cb 600

(Nr 2244240)
Moto honda cb 600

Marka i model:

Honda cb 600 hornet

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [€]:

375

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2013.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londres, Wielka Brytania

Termin elastyczny