(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-25 23:10

Moto Honda cb 750

(Nr 2241906)
Moto Honda cb 750

Marka i model:

Honda cb 750

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 491.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ávila‎, Hiszpania

13 sty 2018

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

14 sty 2018