(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 15:04

Moto Honda Shadow 125 cc

(Nr 2650324)
Moto Honda Shadow 125 cc

Marka i model:

Honda Shadow 125 cc

Waga w kg (łączna):

150.00

Dystans: 477.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

el Prat, 08820, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Noáin, 31110, Hiszpania

Termin elastyczny