(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 16:01

moto kawasaki z750

(Nr 3001440)
moto kawasaki z750

Marka i model:

kawasaki z750

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: 621.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madrid, Hiszpania

Od 24 lip 2018 do 25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Noia, 15686, Hiszpania

Od 27 lip 2018 do 28 lip 2018