(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 19:10

moto kymco like 50 (Nr 2751056)

moto kymco like 50

Marka i model:

kymco like 50

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 197.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, 08028, Hiszpania

12 cze 2018

Adres i termin dostawy

Escaldes-Engordany, AD700, Andora

Od 12 cze 2018 do 13 cze 2018