(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 23:43

Motobecane 125 lt

(Nr 2121069)

Marka i model:

Motobecane lt1

Waga w kg:

120.00

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 505.00 km

Informacje dodatkowe:

Motobecane 125 lt1 from 1971. I have got all the papers but the transmission broek down so it's in a non-driveable state. The exact address would be marcilhac-sur-cele but I can pick it up in Cahors.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 30 paź 2017 do 31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Cahors, 46000, Francja

Od 1 lis 2017 do 4 lis 2017