(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-03 18:03

motocicleta

(Nr 2253927)

Marka i model:

Bmw r 1200rt

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Taussig Avenue 13033, Bridgeton, 63044, Stany Zjednoczone

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Algeciras, 11206, Hiszpania

Termin elastyczny