(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-04 20:01

Motocicleta

(Nr 2256399)
Motocicleta

Marka i model:

Sanglas 400

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

90

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 608.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Alicante/Alacant, Hiszpania

11 sty 2018

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny