(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 08:34

motocicleta bmw f700gs

(Nr 2419536)
motocicleta bmw f700gs

Marka i model:

bmw f700gs

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 983.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Manresa, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

28 mar 2018