(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 08:36

motocicleta bmw f700gs (Nr 2419552)

motocicleta bmw f700gs

Marka i model:

bmw f700gs

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1007.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malaga, Hiszpania

8 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Manresa, Hiszpania

Termin elastyczny