(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 02:41

Motocicleta Suzuki gsx

(Nr 2410132)
Motocicleta Suzuki gsx

Marka i model:

Suzuki gsx 600

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2448.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tejeda, Hiszpania

Termin elastyczny