(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 15:20

Motocyk mz etz 250

(Nr 2335688)
Motocyk mz etz 250

Marka i model:

Mz etz 250

Waga w kg (łączna):

145.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 794.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kamionka, 21-132, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gryfice, 72-300, Polska

Termin elastyczny