(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-25 14:49

Motocykl

(Nr 2241648)
Motocykl

Marka i model:

Suzuki gs500

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4431.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 12 sty 2018 do 13 sty 2018

Adres i termin dostawy

Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

Termin elastyczny