(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-04 17:42

Motocykl

(Nr 2256099)
Motocykl

Marka i model:

Yamaha Super Tenere

Waga w kg (łączna):

250.00

Dystans: 1500.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Southampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny