(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 12:48

motocykl

(Nr 2400860)
motocykl

Marka i model:

Ducati 796

Waga w kg (łączna):

180.00

Dystans: 467.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bartoszyce, 11-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny