(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 20:48

Motocykl (Nr 2414740)

Motocykl

Marka i model:

Cr 250 1987

Waga w kg (łączna):

110.00

Dystans: 531.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gołdap, 19-500, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny