(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 15:28

motocykl

(Nr 2643532)
motocykl

Marka i model:

honda cbr f4 lub podobne

Waga w kg (łączna):

400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1609.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Trondheim, Norwegia

Termin elastyczny