(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 23:20

Motocykl

(Nr 2644996)
Motocykl

Marka i model:

Junak

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 340.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Buczkowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nadarzyn, 05-830, Polska

Termin elastyczny