(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 14:41

Motocykl (Nr 2753064)

Motocykl

Marka i model:

Honda NT 650 v deauville

Waga w kg (łączna):

223.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2013.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Caithness Road, Middlesbrough, TS6 0AJ, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Istebna, Polska

Termin elastyczny