(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 18:53

Motocykl

(Nr 2756124)
Motocykl

Marka i model:

Honda Hornet 600

Waga w kg (łączna):

180.00

Dystans: 1294.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tarnów, 33-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tilburg, Holandia

Termin elastyczny