(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 20:56

Motocykl (Nr 2756584)

Motocykl

Marka i model:

Yamaha xt 600

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 274.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gliwice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny