(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-06-23 11:59

Motocykl

(Nr 2875896)
Motocykl

Marka i model:

Harley Davidson Softail

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2870.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alacant, 03003, Hiszpania

Termin elastyczny