(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MOTOCYKL (Nr 2949556)

Marka i model:

BMW R 12000 GS

Waga w kg (łączna):

550

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1731.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Schwyz, Wollerau

Od 18 lip 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götaland, Strömstad

Od 1 sie 2018 do 30 wrz 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.