(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motocykl (Nr 6073054)

Marka i model:

Motocykl SHL 175

Waga w kg (łączna):

115

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 291.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Bratoszewice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.