(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-25 08:57

motocykl 125 z Pobierowa do Suchej Beskidzkiej (Nr 1449772)

Marka i model:

junak 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 734.90 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Pobierowo, 72-346, piastowska , 34

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Sucha Beskidzka, 34-200, przemyslowa , 1

Termin elastyczny