(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 20:14

Motocykl 125cm (Nr 3008072)

Motocykl 125cm

Marka i model:

Junak rs 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 174.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 25 lip 2018 do 26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 27 lip 2018 do 28 lip 2018