(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 13:17

Motocykl 140kg (Nr 3000472)

Motocykl 140kg

Marka i model:

Yamaha yzf r125

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 168.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kłodawa

Termin elastyczny