(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 23:21

Motocykl 200kg

(Nr 2639828)
Motocykl 200kg

Marka i model:

Triumph thruxton 900

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1523.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Egham, TW20 9HP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, 36968, Hiszpania

Termin elastyczny