(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motocykl bmw k1200s (Nr 3324838)

Motocykl bmw k1200s

Marka i model:

Bmw k1200s

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1579.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Stawiszyn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.