(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 08:44

Motocykl Dniepr z wozkiem bocznym waga 3590 kg

(Nr 2412708)
Motocykl Dniepr z wozkiem bocznym waga 3590 kg

Marka i model:

Dniepr k750

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [zł]:

9000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 360.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, Polska

25 lut 2018

Adres i termin dostawy

Zegrze Pomorskie, 76-022, Polska

Termin elastyczny