(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 11:27

motocykl ducati (Nr 2413072)

motocykl ducati

Marka i model:

ducati streetfighter 848

Waga w kg (łączna):

195.00

Dystans: 904.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Witkowska, Gniezno, 62-210, Polska

26 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Euskirchen, 53881, Niemcy

5 maj 2018