(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-08-31 20:20

Motocykl Enduro KTM (Nr 1020282)

Marka i model:

KTM exc 250

Waga w kg (łączna):

110.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1859.40 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Sunderland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Srebrna Góra, 57-215

Termin elastyczny