(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 03:22

Motocykl Honda Africa Twin ok 230kg

(Nr 2645168)
Motocykl Honda Africa Twin ok 230kg

Marka i model:

Honda Africa Twin

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1848.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

7 maj 2018

Adres i termin dostawy

City of Nottingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny