(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-12-01 08:35

Motocykl Honda CM 400 z 63505 Langenselbold do 14-200 Iława

(Nr 1481092)
Motocykl Honda CM 400 z 63505 Langenselbold do 14-200 Iława

Marka i model:

Honda CM 400 T

Waga w kg:

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1050.40 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Langenselbold, 63505

Od 2 gru 2016 do 5 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława, 14-200

Od 5 gru 2016 do 9 gru 2016