(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 11:32

Motocykl Honda Varadero 1000

(Nr 2330772)
Motocykl Honda Varadero 1000

Marka i model:

Honda Varadero 1000

Waga w kg (łączna):

270.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 631.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zeitz, Niemcy

Termin elastyczny